in

WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır

WordPress için tavsiye ettiğimiz seo olarak popüler eklentileri kullanmanızdır. WordPress siteleriniz için aşağıdaki eklentiler ile ziyaretçilerinizi arttırabilir, sitelerinizin daha popüler olmasını sağlayabilirsiniz. WordPress dünyada en çok kullanılan ücretsiz yazılarımdan birisidir. WordPress için olan eklentilerin büyük çoğunluğuda ücretsiz sunulmaktadır.

WordPress için en önemli seo eklentileri;

 1. Yoast SEO

  WordPress için en etkili seo eklentisinin başında yer almaktadır. Çok detaylı bir seo eklentisidir. Eklenti ile seo için yapacağınız şey yoktur yeniliklere açıktır sürekli güncellenen versiyon ile arama motorları için en uygun seo’yu yapmanızı sağlayacaktır. Eklenti ücretsizdir ancak ücretli ek özellikleri bulunan versiyonuda mevcuttur.

 2. All in One SEO Pack

  WordPress için en çok kullanılan popüler seo eklentilerinden birisidir. All in seo pack ile yazıların, sayfaların, etiketlerin, title, meta taglerini düzenlemenizi sağlar.

 3. Platinum SEO Pack

  Diğer seo eklentilerinden farkı daha basit çok fazla ayar gerektirmeyen eklentidir. Eklenti bir çok ayarı otomatik olarak yapmaktadır.

 4. Google XML Sitemaps

  Google için etkili bir site haritası oluşturur. Eğer yoast gibi kendinden site haritası özelliği olan bir seo eklentisi kullanıyorsanız gerek yoktur. Ancak sitemap dosyanız yok ise bu eklenti işinizi fazlasıyla görecektir.

 5. Seo Smart Links

  Konu içerisinde kullanılan kelimelere otomatik link vermenizi sağlayan eklentidir. Site için linklemeyi yaparak arama motorlarından daha fazla ziyaretçi almanızı sağlar.

 6. SEO Friendly Images

  Resimlerinizi seo dostu yapar. Eğer sitenizde çok fazla resim yer alıyorsa bu eklenti ile resimlerinizi arama motorlarının istediği şekilde resimlere alt ve title etiketlerini ayarlayarak resimler üzerinden daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır.

Wordpress hakkındaki bilgi ve deneyimlerini nasilyapilir.com.tr ile sizlerle paylaşıyorum. Wordpress ile ilgili bir çok konuda tecrübe ve deneyime sahibim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir