in

WordPress ile e-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Wordpress ile e-ticaret sitesi kurmanız için gerekli olan WooCommerce eklentisidir, eklentinin kullanımı ve detaylar için yazımıza göz atın.

Dünyada en çok kullanılan ücretsiz sistemlerden birisi olan WordPress ile ücretsiz şekilde e-ticaret sitenizi oluşturabilir, internetten ürünlerinizi satabilirsiniz.

WordPress ile E-Ticaret sitesi için öncelikle WordPress kurulu bir web sitesine ihtiyacınız var. Hosting ve Alanadına sahipseniz hızlı WordPress kurulumu için buraya bakabilirsiniz.

WordPress kurduktan sonra wordpress için ücretsiz olarak sunulan Türkçe desteğide bulunan WooCommerce eklentisini kurmalısınız.

WordPress Admin paneli üzerinden Eklentiler > Yeni Ekle sayfasından Anahtar Kelime kısmına WooCommerce yazın ve ilk sırada çıkan WooCommerce eklentisini yükleyin.

Kurulum sayfasında basit bir takım adımlar bulunmaktadır. Bu adımları tamamladığınızda siteniz e-ticaret sitesi olarak hazır olacaktır.

Eklenti Başlangıç Ayarları Nasıl Yapılır

  1. Başlayım! ‘a tıklayarak eklentinin ayarlarını yapabilirsiniz.
  2. Sayfa Kurulumu ekranında eklenti için gerekli bazı sayfaların ayarları otomatik olarak gelecektir Devam Et’e tıklayın,
  3. Mağaza Konumu ekranında mağazanızın adres, para birimi, ağırlık ve boyut birimlerini seçip Devam Et’e tıklayın,
  4. Kargo & Vergi sayfasından uygun seçenekleri işaretleyip Devam Et yapın,
  5. Ödemeler ekranından sitenizde kullanmak istediğiniz ödeme seçeneklerini seçip Devam Et’e tıklayın
  6. e-ticaret siteniz hazır ilk ürününüzü oluşturmaya başlayarak eklentiyi kurcalamaya başlayabilirsiniz 🙂

WordPress WooCommerce hakkında farklı bilgiler yakın zamanda eklenecektir.

Wordpress hakkındaki bilgi ve deneyimlerini nasilyapilir.com.tr ile sizlerle paylaşıyorum. Wordpress ile ilgili bir çok konuda tecrübe ve deneyime sahibim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir