in

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi, yeni araç sahibi olmak ya da aracını yenisiyle değiştirmek isteyip de yeterli bütçesi olmayan insanlar için büyük bir imkân sağlıyor. Her bankanın müşterileri için sunduğu uygun şartlar cazip bir hâlde olup her bütçeye hitap ediyor. Bankaların vereceği kredi aracın yaşına ve modeline uygun olarak fiyatlandırılarak kullanım vadeleri de ona göre belirleniyor. Taşıt kredi başvurusu için bankaların müşterilerden beklediği bazı şartlar. Her işlemde olduğu gibi burada da 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Düzenli bir gelire sahip olduğunuzu ve SGK kaydınızı bankaya belgeyle kanıtlamanız gerekiyor. Bu önemli unsurlardan biri. Bu bankayı borcunuzu ödeyebileceğinize ikna etmesinin önemli bir yolu. Son ve en önemli şart ise kredi notunuzun yüksek olması.

Taşıt Kredisi Başvurusu

Başvurular için gerekli şartları taşıyorsanız gerekli evrakları sağlayarak seçtiğiniz bir bankaya giderek taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer şu an müşterisi olduğunuz bankadan kredi çekmek istiyorsanız işlemlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Sizinle ilgili bütün bilgiler otomatik olarak sistemde bulunduğu için bankanızın; web sitesi, ATM ve mobil uygulaması üzerinden kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi notu; bu zamana kadar bankalarla yaptığınız bütün işlemlerin göz önünde bulundurularak hesaplanmasıdır. Kredi kartlarınızın borçlarını, faturalarınızı ve daha önce çektiğiniz kredi varsa onun ödemelerini düzenli ödemenize göre size 0 ile 1900 puan arası bir not verilir.1900’e yakın notlar taşıt kredisi almak için bankayı ikna eder.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

İstediğiniz herhangi bir bankadan kredi çekmeniz mümkün. Özel ve kamu bankaları taşıt kredisi almak isteyenlere çeşitli alternatifler sunuyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Müşterilerine 60 aya kadar vade imkân sunuyor. Aynı zamanda kendini düşünerek aracınızı teminat olarak alıyor. Aynı zamanda hayat sigortası ve kasko seçenekleri de mevcut

Garanti BBV Taşıt Kredisi

Araç bedeli 120.000 TL ve altında olanlara en fazla 60 ay 120.000 TL üzeri olanlara ise en fazla 48 ay vade imkânı sunuyor. Garanti Bankası da teminat için aracınızı rehin alıp gerekli koşullarda sizden kefil de isteyebiliyor.

Halk Bankası Taşıt Kredisi

120.000 TL altındaki araçlar için 60 ay,120.000 TL üstündekiler için 48 ay vade imkânı sunuyor. Tüm bankalarda olduğu gibi aracınızı kendini güvence adına rehin olarak alıyor. Borcunuzu ödeyemediğiniz takdirde aracınıza el koyma yetkisine sahip oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir