in

Kalça Estetiği Nedir? Kalça Estetiği Neden Yapılır?

Kalça Estetiği Nedir?
Kalça Estetiği Nedir?

Kalça estetiği, popoya istenilen güzel şeklin verilmesini sağlamak amacıyla yapılan bir tür cerrahi operasyondur.  Kalça estetiği uygulamasında bel bölgesindeki yumuşak bir geçişle alt ve orta kısımların dolgunlaştırılması sağlanır. Kalça estetiği ile birlikte kalçalar daha dolgun hale gelir ve yuvarlak istenilen bir görüntü elde edilir.

Kalça estetiği tamamen kozmetik amaçlı yapılan bir estetik işlemidir. Bu nedenle tercihe bağlı olarak yapılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada son dönemlerde pek çok kadın kalçalarını daha çekici bir görünüme kavuşturmak için bu uygulamaya önem vermiştir. Kalça estetiği sayesinde bel, basen ve popo bölgesi daha güzel bir görüntüye sahip olur. Bu işlemin yapılmasındaki asıl neden poponun dik, düz durmasıdır.

Kalça Estetiği Nedir?
Kalça Estetiği Nedir?

Kalça Estetiğinin Çeşitleri Nelerdir?

Kalça estetiği farklı şekillerde yapılmaktadır. Hacimsiz ya da vücutla orantısız olduğu için kötü bir görüntüye neden olabilecek kalça yapısı bu işlem sayesinde düzeltilebilir. Uygulanan kalça estetiği çeşitleri şu şekilde belirtilebilir.

  • Büyük ve basık kalça küçültme ameliyatı
  • Kalçayı dikleştirme ameliyatı
  • Kalçayı dolgunlaştırma ameliyatı

Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kalça estetiğinde üç farklı yöntem tercih edilebilir. Birincisi poponun gerilmesi, ikincisi poponun kaldırılması son olarak poponun baştan yapılmasıdır. Yapılacak işlem ise poponun şekline göre belirlenir.

Kalça Estetiği Nedir?
Kalça Estetiği Nedir?

Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Kalça estetiği belirttiğimiz gibi kozmetik olarak yapılan bir işlemdir. Bu nedenle kalçalarının görüntüsünden rahatsız olan ya da o bölgede sorun yaşayan kadınların tercih ettiğini söyleyebiliriz. İşlem yapılmadan önce doktor kontrolünün yapılması gerekir. Doktora neden bu işlemin yapılmasını istediklerini anlatmaları çözüm üretilmesi açısından faydalı olacaktır. Doktor muayene esnasında bu işlemin yapılıp yapılamayacağını belirtecektir.

Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Neler?

Kalça estetiği yapılırken farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemleri sayacak olursak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  1. Yağ Enjeksiyonuyla Uygulama
  2. Popo Silikon
  3. Popo Kaldırma

Kalça estetiği yalnızca kadınlar için uygulanır. Çünkü erkekler kalçalarıyla ilgili sorunlara çok fazla odaklanmazlar.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden hangisinin yapılması gerektiği ancak doktor tarafından belirlenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir