in

Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?
Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Seksi ve güzel kalçalara sahip olmak her kadının hayali ve arzusudur. Kavisli ve estetik görünümlü kalçalar son zamanlarda tüm kadınların istediği haline gelmiştir. Yaşamsal ve genetik faktörlere bağlı olarak ideal bir kalçaya sahip olamayabilirsiniz. Kilo alıp verme, yerçekimi, doğum ve genetik nedenlerden dolayı çoğu kadın istediği kalçalara sahip değildir. Kalıcı bir durum olmadığı için belli bir süre sonra arzuladığınız kalçalara sahip olabilirsiniz.

Bugün popo dikleştirme yöntemleri neler diye baktığımızda bu durum için iki yöntem vardır.

Birincisi estetik ameliyat olmak diğeri de kalça dikleştirme egzersizleridir.

Birinci yöntemi çoğu kimse tercih etmez ameliyat korkusu ya da acı çekme ihmali nedeniyle popo estetik ameliyatlarına sıcak bakılmaz.

Diğer bir yöntem olan egzersizler için belli bir zaman ayırmanız gerekir. Bunun irade sahibi olmak çok önemlidir. Siz bu konuda kararlıysanız ve düzenli olarak egzersiz yapabileceğinize inanıyorsanız o zaman hayalinizdeki kalçalara sahip olabilirsiniz.

Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?
Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kalça Dikleştirme Egzersiz Programı

Kalça dikleştirme egzersiz programı 5 aşamadan oluşur her hareketi 12 defa yapmanız gereklidir. Ayrıca her hareket gün içerisinde 2 set halinde yapılması gerekir. Çok fazla vaktinizi almayacak bu hareketler sayesinde dilediğiniz kalçalara ulaşacaksınız.

  1. Aşama: Dizlerinizi kırın ve uzattığınız kolunuz üzerine yatın bu hareketten sonra sol dizini açmaya çalışın ve bu hareketi 2 kere yapın.
  2. Aşama: Bacaklarınızı kalça seviyesinde açın ve karnınızın üzerine uzanın kollarınızı ve bacaklarınızı yerken kaldırın bu hareketi de iki defa yaptıktan sonra
  3. Aşama: Sol bacağınızın üzerine durarak sağ ayağınızla 90 derecelik bir açı olacak şekilde kaldırın ve sonra sol dizinizi kırın dengede kalacak şekilde alçalın. Sonra tekrar dengeli bir şekilde yükselin.
  4. Aşama: Ayaklarınız kalça hizasına gelecek şekilde ayakta durun sağ ayağınızla iki dizini de 90 derecelik açı alacak şekilde bükün ve sağ ayağınızı ileri doru sürün. Son aşama olan
  5. Aşama: Kalçalarınızı yere paralel şekilde yapın popo kısmınız düz olarak kalsın bu şekilde biraz bekleyin ve yeniden ayağa kalkın. Bu hareketler sayesinde kısa sürede dolgun ve dik kalçalara sahip olacaksınız.
Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?
Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir