in

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve Falı Nasıl Bakılır?
Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve ülkemizde tüketimi çok olan besin grubunda ve de biz ülke insanı olarak onun keyfini çıkarmaktan yanayız. Özellikle bayanlar kahve içmek konusunda bir hayli özen gösterir ve önemli olan konu kahveyi içtikten sonra onun yorumlanmasıdır. Kahve içmek keyiftir ancak kahve falına bakmak bir sanattır. Her insan kahve falına bakamaz çünkü kahve içerisinde çeşitli semboller ve bu sembollerin işaret ettiği harfler ve anlamlar vardır. Kahve yapmak tecrübe ister çünkü iyi bir kahvenin telvesinin ne sulu ne de kuru olması gerekir. Örneğin bu belirttiklerimizi tam olarak yerine getirdiniz bu kez kahve fincanının içtikten sonra kapatılması konusu vardır çünkü fincanı kapatırken bile size düşen görev vardır.

Kahve Falı Nasıl Bakılır?
Kahve Falı Nasıl Bakılır?

KAHVE FALINA NASIL BAKILIR?

Kahvenizi sonuna kadar içtikten sonra fincanı başparmağınız alta gelecek şekilde tutup fincanı alt tabağı ile birlikte ters çeviriyorsunuz fincanı içeri yani size doğru çevirdiğiniz de iç dünyanız dışarı doğru çevirdiğinizde ise dış dünyanız ortaya çıkıyor. Kahve falı fincanını ters çevirmeden önce yapılması gereken şey ağzını alttaki tabakla kapattıktan sonra onu sallamak olmalıdır. Çünkü ancak bu sayede telvelerin semboller oluşturmasına neden olursunuz. Daha sonrasında ise söylemeniz gereken bir söz var o da “neyse halim o çıksın falım” sözüdür. Bu anahtar bir kelimedir ve burada sizin asıl niyetiniz ortaya çıkacaktır.

Fal bakmak ustalık ister demiştik çünkü sembollerin karşılıklarını tam anlamıyla bilmeniz gerekiyor bu yüzden her kes fal bakamaz. Baksa da söyledikleri doğru çıkmaz.  Bir diğer konu ise tarot falı olmuştur bu iki fal okuma yüzyıllardan bu yana ülkemizde ilgiyle takip edilir dilerseniz tarot falı ne demektir bu konu üzerine biraz değinelim.

Kahve Falı Nasıl Bakılır?
Kahve Falı Nasıl Bakılır?

TAROT FALI NE DEMEKTİR?

Tarot falı günümüz itibariyle en çok baktırılan ve bilinen fallar arasında yer almaktadır. Tarot falına merak saran kişiler doğru anahtarı bulmak adına bu kartlarla yatıp kalkıyor demektir.  Tarot falına bakan bir kişi nasıl bakıldığını biliyorsa karşısındaki insanın da ruhunu rahatlıkla okuyabilir. Bu yüzden tarot falında mekân önemli değildir örneğin bir cadde ortasında kartlarınızı açıp bakabilirsiniz ya da internetten kamera karşısına geçip karşınızdaki insanı rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Kısaca belirtmek gerekirse belki tarot ve de kahve kahve falı denildiğinde mistik bir ortam ve de loş ışıklar aklınıza gelebilir fakat bunlar olmadan da en ideal şekilde ruhunuz rahatlıkla okunabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir