in

iPhone E-Mail Hesabı Nasıl Eklenir?

iPhone telefonunuzun mail ayarlarını nasıl yapacağınızı resimli olarak gösteriyoruz, kendinize ait özel mail adresinizi iphone mail uygulaması ile kullanabilirsiniz.

iPhone telefonunuza istediğiniz tüm eposta servislerinin mail hesaplarını ekleyebilirsiniz. Eğer @gmail.com, @hotmail.com, @outlook.com, @yahoo.com @sirketismi.com gibi özel bir mail adresiniz var ise bu mail adresini telefonunuza ekleyerek mail hesabınıza mail geldiğinde kaçırmadan bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

Halihazırda iPhone ‘un içerisinde Mail uygulaması bu uygulama işinizi fazlasıyla görücektir. Ayrıca mail şirketlerinin App Store üzerinde özel uygulamalarıda bulunmaktadır.

App Store üzerinde Gmail, Microsoft Outlook, Yahoo Mail, Yandex Mail gibi popüler mail servislerinin resmi uygulamalarını indirerekte email hesabınıza ulaşarak mail hesabınızdaki tüm işlemleri uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Kullandığınız email adresinin uygulaması var ise email adresiniz ve şifreniz ile giriş yaparak rahatlıkla mail hesabınıza ulaşabilirsiniz ancak iPhone içerisinde MAİL uygulamasını kullanmak isterseniz birkaç ek bilgi girmeniz gerekmektedir.

iPhone E-Mail Adresi Ekleme

  1. Ayarlar‘a girin,
  2. Hesaplar ve Parolalar ayarlarını açın,
  3. Hesap Ekle‘ye dokunun,
  4. Karşınıza çıkan ekrandakilerden hariç mail adresiniz var ise Diğer’i seçin,
  5. Mail altındaki Mail Hesabı Ekle‘ye donunun,
  6. E-posta kısmına email adresinizi mail@mailadresi.com şeklinde yazın,
  7. Parola alanına email hesabınızın şifresini girin ve Sonraki aşamaya geçin,
  8. Gelen Posta Sunucusu alanına Sunucu Adı olarak mail.mailadresi.com yazın kullanıcı adı ve parola olarak mail adresi ve mail şifrenizi girin,
  9. Giden Posta Sunucusu alanına Sunucu Adı olarak mail.mailadresi.com veya smtp.mailadresi.com yazarak deneyin kullanıcı adı ve parola olarak mail adresi ve mail şifrenizi girin ve Sonraki işleme geçin,
  10. Herşey doğru ise karşısınıza Mail, Notlar, Takvim.. yazan ekran gelecek Kaydet’e tıklayarak mail adresiniz eklenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir