in

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır

İnternet hız testi nasıl yapılır, internet hızımı nasıl öğrenirim, internet bağlantısı hız testi yapmak için sayfamızdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İnternet hızınız gerçekten operatörün sunduğu hızda mı bunu öğrenebilmek için bazı websiteleri mevcuttur. Sizlere internet hızını ölçebileceğiniz hız testi yapabileceğiniz web sitelerini önereceğiniz.

İnternet bağlantınızın yavaş olduğunu düşünüyorsanız hız testi yaparak sorunun internetinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz.

İsterseniz akıllı cep telefonunuz ve tabletiniz ile mobil internet bağlantınızı test edebilirsiniz.

1- Fast.com
Dünyaca ünlü popüler platform olan Netflix tarafından hazırlanmış fast.com oldukça basit bir arayüze sahiptir. Siteye giriş yaptığınızda otomatik olarak internet hızınız ölçülmeye başlıyor ve çok kısa bir süre içerisinde sonuç karşınıza geliyor.

https://fast.com/tr/

2- speedmeter.de
Bir Alman sitesi olan speedmeter oldukça başarılı test sonuçları sunuyor. Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan yuvarlak içerisinde ki GO butonuna tıkladıktan sonra internet hızınız test edilmeye başlıyor.

http://www.speedmeter.de

3- Türk Telekom Hız Testi
Speedmeter ile aynı altyapıyı kullanan Türk Telekom hız testi sayfasıda oldukça başarılı sonuç gösteriyor. Siteye girdikten sonra yuvarlak Başlat butonuna tıklayıp sonuçlarınızı görebilirsiniz.

https://hiztesti.turktelekom.com.tr/

4- Speedtest by Ookla
Piyasadaki en popüler hız testi uygulamalarındandır. Kullandığınız cihaza göre uygulamayı indirerek detaylı hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ios, Android, Mac, Windows, Apple TV gibi cihazlar için özel uygulaması ile hız testini yapabilirsiniz.

https://www.speedtest.net/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir