in

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır

Evde saç renginizi açmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemler sayesinde saçınızın yıpranmasını engelleyerek saç rengi açma işleminizi yapmış olacaksınız.

Evde saçınızı koyu renkten daha açık tonlarda bir renge boyamak istiyorsanız öncelikle, evde saç rengi açma işlemi yapmalısınız. Bunun için birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Doğal yöntemler ile uygulayacağınız saç açma işlemi, saçınızın yıpranmasını önleyecektir.
Çoğu kuaförde uygulanan saç açma işlemlerinde, çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasalların saçları yakma gibi çeşitli zararları vardır. Bu yüzden, evde hazırlayacağınız doğal bitki kürleri ile saçlarınıza zarar vermeden saç renginizi açmanızda fayda var.

Saç Açıcı Doğal Kürler

Evde saçınızı doğal yollar ile hazırlanan bitki kürleri ile kolaylıkla açabilirsiniz. Saçınıza zarar veren kimyasal açıcılar yerine hem ucuz hem de daha sağlıklı olan bitki kürlerini, tercih edebilirsiniz.
Evde hazırlayabileceğiniz doğal bitki kürleri;

Papatya suyu
Papatya suyundan hazırlanan saç rengini açma işlemi, evde saç açma yöntemleri arasında en çok bilinen ve en etkili olan yöntemlerden birisidir.
Bunun için; 1 yemek kaşığı kuru papatyayı kaynamış suya ilave edin ve 15 dakika daha kaynatın daha sonra 1 su bardağı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını da ilave ederek tüm malzemeleri karıştırıp ve 1 saat dinlendirin.
Hazırladığınız karışımı sprey şişesine koymanız daha kolay uygulamanızı sağlar. Dinlendirdiğiniz papatya suyunu saçınıza sprey ile her yerine uygulayın ve saçınızın güneş göreceği bir yerde kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Bu yöntemi 1 ay içerisinde 3 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Ballı zeytinyağı
1 çay bardağı zeytinyağı ile 1 çay bardağı balı karıştırıp nemli saçınıza uygulayın. Ballı zeytinyağı ile evde saç rengi açma işlemi kolaylıkla uygulanabilir. 1 saat saçınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu işlemi haftada 1 gün 3 kez uygulayın.

Tarçınlı bal
1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı toz tarçın ve 1 yemek kaşığı sirkeyi karıştırıp nemli saçınıza uygulayın. 1 gece beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez birkaç ay uygulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir