in

Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?

Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?
Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?

Evinizi dekore ederken dikkat edilmesi gereken mühim konulardan biriside parkedir. Beğenilen renk ve model evinizi bambaşka bir görünüme sokacaktır. Yapılacak tüm dekorasyona uygun ve konsepti bozmayacak modeller beğenilmelidir. Koyu renk bir parke yerine açık renlere yakın parke tercih etmek toz açısından daima iyi bir seçenektir. Kullanılan eşyalara zıt renkler seçmek evinizdeki bütün eşyaların gösterişini artıracaktır. Çünkü aynı renk parke ve eşya evin görünümünü boğar.

Parke seçimi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır. Kullanılacağı alana göre tercihler değişebilir. Mutfakta parke kullanmak istiyorsanız ısı ve neme dayanıklı ürünler almalısınız. Günümüzde en çok tercih edilen laminant parkelerdir. Renk seçeneği fazla ve kolay temizlenebilir.

Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?
Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?

Oda İçin Kapı Seçimi Nasıl Olmalı?

Eviniz için kapı ihtiyacınız varsa öncelikli olarak evinizin genel dekoruna uyacak kapı modelleri ve renkleri seçmelisiniz.

Farklı kalite ve özelliklerde kapı seçenekleri vardır. En uygun kapı modeli Amerikan kapı dediğimiz modellerdir. Bunların yanı sıra lake boyalı kapılar ve laminat kapılarda mevcuttur.

Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?
Ev Dekorunda Parke Nasıl Olmalı?

Burada tercih yapılırken ilk önce bütçenizdir. Bütçenize uygun kapılar üzerinden seçeneklerinizi yapabilirsiniz.

Kapılarınızın kendisini göstermesini istiyorsanız duvar renlerinize zıt renkler kullanmalısınız. Ayrıca bir püf nokta daha var bu da kapı kollarıdır.

Kapı kolları hem kapının görünümünü hem de evinizin görünümünü değiştirebilecek küçük ama güçlü bir detaydır. Çoğu kişi bu detayı atlayarak iyi ücret ödediği kapılarını sıradanlaştırır. Kesinlikle bu hataya düşülmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir