in

Doğal Yöntemlerle Saç Nasıl Uzar?

Doğal saç uzatmanın bir çok kolay ve etkili yolları vardır. Yavaş yavaş uzayan saçlarınız için etkili olabilecek saç maske tariflerini sizlere sunuyoruz.

Son zamanlarda doğal yollarla saç uzatma birçok kişinin merak ettiği konulardandır. Uzun saç sevenler için, doğal yollardan saç uzatma yöntemlerini sizler için derledik. Uzamayan saçlarınıza evde kendiniz doğal çözümler hazırlayabilirsiniz.

Yavaş uzayan saçlarınız için çeşitli maskeler hazırlayabilir, kafa derinizde kan akışını hızlandırmak için saçınızı düzenli olarak tarayabilir ve sağlıklı beslenerek saçınızın doğal yollardan uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzatan Doğal Maske Tarifleri

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bazı sağlıklı saç uzatan maske tariflerini, paylaşacağım.

* Zeytinyağı ve ballı maske
1 çay bardağı zeytinyağının içerisine 1 yemek kaşığı toz tarçını ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza maske olarak uygulayın ve yarım saat saçınızda dinlendirdikten sonra ılık su ile durulayın. Zeytinyağı ve tarçın bitkisel yollarla saç uzatma konusunda, oldukça etkili bir çözümdür.

* Haşlanmış patates suyu ve aloe vera
Her evde bulunan patatesin saç uzatma konusunda etkisi oldukça fazladır. Patatesi haşlayıp suyu ile saçlarınızı yıkamanız saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Maske olarak bir su bardağı haşlanmış patates suyuna 2 yemek kaşığı aloe vera ekleyip karıştırın ve saçınıza uygulayın. Bir iki saat beklettikten sonra durulayın.

* Palmiye yağı ve ballı maske
E vitamini bakımından çok zengin olan bu yağ, saç uzatma konusunda çok başarılı sonuçlar verecektir. Palmiye yağını tek başına kafa derinize masaj yaparak uygulayıp saç köklerini canlandırabilirsiniz. İsterseniz yarım çay bardağı palmiye yağına bir miktar bal katarak maske yapabilirsiniz.
Maskelere ek olarak sirke unutulmamalıdır. Saçlarınızı duşta sirkeli su ile yıkarsanız hem temiz hem de sağlıklı saçlara kavuşursunuz. Ayrıca kimyasal içerikli saç kremlerine karşı aktardan alabileceğiniz doğal bitki yağlarını tercih edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir