in

Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?
Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Birçok kadının en çok yakındığı konulardan bir tanesi adet dönemlerinin sıkıntılı ve de ağrılı geçmesidir. Adet kanamaları düzenli bir şekilde olması demek kadının sağlıklı bir bünyeye sahip olması demektir. Adet döneminde kanamanın normal sınırların eşiğinde kalması için rahimde kasılmalar meydana gelir. Bu kasılmalar ise ağrılarla sonuçlanır ancak bazı kadınlarda ağrı süresi ve de şiddeti daha gazladır. Bunun günlük olarak yaşam kalitesini düşürmemesi için ilaçlar kullanılıyor olsa da kadın adetinin kesilmemesi içinde çok fazla bu yönteme başvurmak istemez. Ancak bazen alınan ağrı kesicilerin bile etkisi olmaz.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?
Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Regl ağrısı iki şekilde ele alınmalıdır. Birinci ağrı şiddetli olmayan ağrılar bunlar herhangi bir sağlık sorunundan kaynaklanmayan ağrılardır. İkincisi ise şiddetli ağrılar. Bu ağrılarda ise sağlık nedenlerinden dolayı gerçekleşen ağrılar meydana gelebilmektedir. İkinci ağrılarda genellikle kadınlarda ciddi bir ağrı görüleceğinden dolayı günlük yaşamı da olumsuz yönde etkiler.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?
Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Regl (Adet) Sancısına Ne İyi Gelir

Bu dönemde kadınların en çok sordukları soruların başında ise adet sancısına ne iyi gelir? Olur. Eğer ki ağrılarınızın altında yatan bir sağlık sorunu değilse bunu ılık bir havlu uygulaması ya da sıcak bir duş alarak geçirebilirsiniz. İyi bir beslenme ve de C vitamini ağrıların şiddetini azaltacaktır. Ancak öncesinde ağrının nedenini anlayabilmek için bir doktora başvurmanız gerekir. Çünkü bir kist ya da enfeksiyon şiddetli ağrı çekmenize neden olabilmektedir. Bunun tetkiki ise ultrasın ya da idrar tahlili ile rahatlıkla anlaşılabilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir